Polecane obiekty

Willa ELŻBIETA D.W. ALCEST

OKOLICA:
Trzęsacz - ok. 2km na zachód - miejscowość nadmorska, znana z ruin średniowiecznego kościoła, stojących na wysokim klifie tuż obok plaży.
Pobierowo - ok. 6km. na zachód - popularna, nadmorska wieś letniskowa zachodniego wybrzeża.
Niechorze - ok. 5km na wschód - nadbałtycka miejscowość letniskowa z latarnią morską stojącą na klifie koło plaży i Muzeum Rybołówstwa w centrum. 

Miasta partnerskie: Karpacz (Polska), Putbus (Niemcy), Wildau (Niemcy)

Atrakcje

Rewal Atrakcje Turystyczne

Rewal to bardzo atrakcyjna, nadmorska miejscowość wypoczynkowa. Największą atrakcję, jak w każdym letnisku nad morzem, stanowi piaszczysta plaża. Latem działa tu strzeżone kąpielisko a na wczasowiczów czeka wiele atrakcji: zjeżdżalnie, dmuchane konstrukcje, skutery wodne, turnieje siatkówki i piłki plażowej. Plażę i morze można podziwiać z tarasu widokowego - przy zejściu od ul. Parkowej - to również ulubione miejsce zakochanych, odwiedzane szczególnie o zachodzie słońca. Kolejną atrakcją turystyczną Rewala jest zabytkowa linia kolei wąskotorowej - Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Kolej jeździ do Niechorza, Trzęsacza, Trzebiatowa i Gryfic. W Gryficach znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym znajdują się zabytkowe parowozy oraz tabor. W letnie weekendy, na skróconej trasie Trzęsacz–Rewal–Pogorzelica można przejechać się zabytkowym składem ciągniętym przez parowóz. W Rewalu jest wiele atrakcji dla dzieci: Wielka Wystawa Klocków LEGO BAWSIEKOLEGO, Park Wieloryba, Wystawa Miniatur Kolejowych czy jazda konna. Na aktywnych turystów czekają piesze i rowerowe szlaki turystyczne po gminie Rewal, kort tenisowy, kompleks sportowy, jazda konna. Dodatkową atrakcją jest Rewal Bike System - to nowoczesna wypożyczalnia rowerów i sprzętu Nordic Walking, rozlokowana w największych miejscowościach gminy: Rewalu, Niechorzu i Pobierowie. Zaletą jest to, że jak wypożyczymy rower to możemy go oddać w każdym z punktów wypożyczalni.

Zapraszamy do korzystania z atrakcji turystycznych gminy Rewal!

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 688 515, Dziś: 41, Osób online: 4

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem