Polecane obiekty

ALCEST Willa ELŻBIETA

OKOLICA:
Trzęsacz - ok. 2km na zachód - miejscowość nadmorska, znana z ruin średniowiecznego kościoła, stojących na wysokim klifie tuż obok plaży.
Pobierowo - ok. 6km. na zachód - popularna, nadmorska wieś letniskowa zachodniego wybrzeża.
Niechorze - ok. 5km na wschód - nadbałtycka miejscowość letniskowa z latarnią morską stojącą na klifie koło plaży i Muzeum Rybołówstwa w centrum. 

Miasta partnerskie: Karpacz (Polska), Putbus (Niemcy), Wildau (Niemcy)

Park Wieloryba w Rewalu

Informacje

  • 72-344 Rewal, ul. Kamieńska 1C
  • 500 791 752
  • biuro@parkwieloryba.pl

Park Wieloryba w Rewalu

Park Wieloryba w Rewalu to jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy – morza. W czterech przygotowanych sekcjach tematycznych (krainach) zarówno dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.

  • Kraina BAŁTYK - jest jednym z najważniejszych elementów Parku Wieloryba. Park Wieloryba daje niepowtarzalną okazję, aby poznać Bałtyk – jego ukształtowanie, klimat, faunę i florę. To szansa na to, aby przyjrzeć się dokładnie rybom, które można potem zobaczyć dopiero na talerzu, albo też dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w Morzu Bałtyckim.
  • Kraina GIGANCI OCEANÓW - walenie, rekiny, ogromne kałamarnice – zwykle w wodach oceanicznych nie do uchwycenia w jednym miejscu – w rewalskim parku wszystkie niemal w zasięgu ręki. Dzięki tej bliskości ich rozmiarom odwiedzający mają gwarantowane niepowtarzalne odczucia. Wizyta w Parku Wieloryba to doskonała okazja, aby się dobrze przyjrzeć największym okazom, poznać zwyczaje czy ciekawostki anatomiczne. 
  • Kraina POTWORY Z GŁĘBIN. W ekspozycji pojawiają się przedstawiciele najdziwniejszych, budzących częstokroć przerażenie, stworzeń morskich głębin, jak choćby samogłowy czy zwisłoszczęki. Jednak najważniejszym punktem jest odpowiedź na dręczące wielu pytanie: gdzie jest Nemo?
  • Kraina PIRACI I PAPUGI - Jak wygląda typowy pirat? Kobiety zapewne odparłyby, że musi być przystojny jak Jack Sparrow, jednak mężczyźni i dzieci raczej nie wyobrażają sobie pirata bez drewnianej nogi, opaski na jednym oku i nieodłącznej papugi na ramieniu. „Piraci i papugi” to część Parku Wieloryba w Rewalu poświęcona nie temu, co w morzu, ale co na morzu. Korsarstwo stało się przez lata niemal symbolem dawnej walki człowieka o panowanie na światowych wodach. I choć piraci istnieją do dziś, choć może wyglądają nieco inaczej, to jednak wciąż kojarzymy ich z barwnymi bohaterami nierealnych, książkowych opowieści. A czy każdy pirat miał swoją papugę? 

Park Wieloryba 
Rewal, ul. Kamieńska 1C
tel. 500 791 752 
e-mail: biuro@parkwieloryba.pl
Godziny otwarcia:
zapraszamy codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00
w sezonie letnim: od 10:00 do 19:00.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017
Informacje pochodzą ze strony www.parkwieloryba.pl - za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 750 912, Dziś: 70, Osób online: 4

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem