Polecane obiekty

ALCEST Willa ELŻBIETA Pobierowo noclegi

OKOLICA:
Trzęsacz - ok. 2km na zachód - miejscowość nadmorska, znana z ruin średniowiecznego kościoła, stojących na wysokim klifie tuż obok plaży.
Pobierowo - ok. 6km. na zachód - popularna, nadmorska wieś letniskowa zachodniego wybrzeża.
Niechorze - ok. 5km na wschód - nadbałtycka miejscowość letniskowa z latarnią morską stojącą na klifie koło plaży i Muzeum Rybołówstwa w centrum.

Taras i platforma widokowa

Informacje

  • ul. Klifowa i ul. Sikorskiego, Rewal

Nowoczesna platforma i taras widokowy w Rewalu

Nad brzegiem morza, przy ulicy Klifowej znajduje się jedna z atrakcji turystycznych Rewala – taras widokowy. Można stąd fotografować i podziwiać najpiękniejsze, rewalskie wschody i zachody słońca. Spacerowicze mogą zatrzymać się i odpocząć na ławeczkach, napawając się jednocześnie szumem fal i fantastycznym widokiem na morze.

W Rewalu, przy ulicy Sikorskiego znajduje się również duża platforma widokowa wybudowana w 2009 roku. Nowoczesna budowla o konstrukcji z betonu połączona została z zejściem na plażę. Na miejscu znajduje się także zaplecze ratowników patrolujących rewalską plażę. Udostępniony podest ma wymiary 19,5 na 15 metrów i zamontowany został na wysokości 12,5 m n.p.m. Platforma widokowa pozwala na obserwację pięknych widoków, plaży, falującego morza oraz malowniczych wschodów i zachodów słońca. Miejsce to jest szczególnie lubiane przez zakochane pary, które przypinają kłódki ze swoimi inicjałami do barierek platformy.

Budowa nowoczesnej platformy zapoczątkowała przebudowę centrum Rewala. Odnowiono drogę prowadzącą do tarasu oraz pobliski plac, przy którym można znaleźć liczne sklepiki z pamiątkami oraz punkty gastronomiczne i restauracje serwujące rozmaite przekąski.  

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 772 306, Dziś: 173, Osób online: 2

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem