Polecamy

Jazda konna

Informacje

 • Rewal

Stadniny koni w Rewalu

Jazda konna to jeden ze sportów, w którym nie ma znaczenia w jakim wieku jesteśmy. Wiadomo, im wcześniej zaczniemy naszą przygodę na końskim grzbiecie, tym lepiej dla nas ale w tej dziedzinie sportu liczy się bardziej dyscyplina i konsekwencja, niż metryczka z datą urodzenia. Jazda konna to wspaniały rodzaj aktywności fizycznej, w którym oprócz przebywania na świeżym powietrzu zyskujemy również bliski kontakt z pięknym i mądrym zwierzęciem jakim jest koń. Oprócz oczywistych zalet sport ten działa na swój sposób leczniczo. Siedzenie w siodle wymaga utrzymanie prawidłowej, prostej postawy i patrzenie przed siebie co zapobiega garbieniu pleców. Nie bez powodu konie używane są również w hipoterapi. Kontakt z koniem działa korzystnie nie tylko na kondycję fizyczną ale także psychiczną. 

Wybierając się na lekcję jazdy konnej warto ubrać się w wygodne ciuchy, które nie będą krępowały ruchów ciała. Najlepiej gdyby spodnie były przylegające i nie posiadały szwów po wewnętrznej stronie nóg, gdyż może to powodować siniaki i nieprzyjemne otarcia. Ważne są również buty. Najlepsze są te przeznaczone do jazdy konnej – z grubą podeszwą i niewielkim obcasem, który zapobiega wpadaniu nogi w strzemię. Jeśli jednak nie posiadamy takich butów, każde wygodne obuwie zda egzamin (oprócz tenisówek, sandałków i klapków).

Chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w siodle mogą skorzystać z jazdy na lonży, a później samodzielnej jazdy na placu. Bardziej zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się w teren i podziwiać nadmorskie widoki i malownicze zachody słońca z końskiego grzbietu.

W Rewalu i okolicy znajduje się kilka stadnin, gdzie można wykupić lekcje jazdy konnej:

 • B.B.M. Siwak
  ul. Spokojna 4, 72-344 Rewal
  tel. 696 908 710
  konskikierat@op.pl
 • Stadnina Koni Pałac Trzęsacz
  ul. Kamieńska 9, 72-344 Trzęsacz
  tel. 508 878 521
  stadnina@palac-trzesacz.pl

 • Stajnia CZAHARY
  ul. Leśna 1, 72-351 Pogorzelica
  tel. 502 242 088
  gosia.lewicka@wp.pl   

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada. 

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Ta stadnina "zeszła na psy"Autor: Gosia
  Teraz ta stadnina zeszła na psy:( konie jeżdżą po trawo-ziemi zamiast po specjalnym podłożu,do tego ...
  Teraz ta stadnina zeszła na psy:( konie jeżdżą po trawo-ziemi zamiast po specjalnym podłożu,do tego tylko jeden koń jest na "parkurze" i gdy nie ma nikogo na jazdę po prostu pasie się z całym rzędem :(
  do tego instruktor jest nie miły! nie uczy ani nie poprawia błędów
  jeżdżę już ponad 6 lat i kiedyś specjalnie robiłam same błędy a on na to nie zwracał uwagi!!!kiedy indziej mimo gdy widział że dobrze jeżdżę to skakałąm miniaturowe kopertki z kłusa,a gdy kilka dni później pojechałam do innej stadniny to już skakałam 50cm stacjonaty z galopu... oprócz tego nie są odpowiednio ubrani ani doświadczeni czyli podczas lekcji maja na sobie sztruksy i gumofilce jak do chlewa i odblaskową kurtkę :/,gdy już zsiadłam z tego konia puścił go z rzędem NIE popuszczając popręgu dopiero gdy zwróciłam mu uwagę wreszczie sobie o tym "przypomniał " ,nie ma takiego pięknego ogrodzenia jak na 1 zdj tylko połamane drewniane belki,
  tam zaczęłam swoją przygodę z końmi ale wtedy było o tam wszystko zadbane i z miłą obsługą
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 863 679, Dziś: 169, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem