Atrakcje Turystyczne

Plaża w Rewalu

Największą atrakcję turystyczną, jak w każdym letnisku nad morzem, stanowi piaszczysta plaża. Latem działa tu strzeżone kąpielisko a na wczasowiczów czeka wiele atrakcji: zjeżdżalnie, dmuchane konstrukcje, skutery wodne, turnieje siatkówki i piłki plażowej. więcej »

Zejście od ul. Westerplatte

Atrakcje dla dzieci

W Rewalu jest wiele atrakcji dla dzieci: Park Wieloryba, Wystawa Miniatur Kolejowych czy jazda konna. więcej »

Taras i platforma widokowa

Plażę i morze można podziwiać z tarasu widokowego - przy zejściu od ul. Parkowej - to również ulubione miejsce zakochanych, odwiedzane szczególnie o zachodzie słońca. więcej »

ul. Klifowa i ul. Sikorskiego, Rewal

Kolej wąskotorowa

Kolejną atrakcją turystyczną Rewala jest zabytkowa linia kolei wąskotorowej - Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Kolej jeździ do Niechorza, Trzęsacza, Trzebiatowa i Gryfic. W Gryficach znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym znajdują się zabytkowe parowozy oraz tabor. więcej »

ul. Spacerowa 35, Rewal

Rewal Bike System - wypożyczalnia rowerów

Jeśli spędzasz wczasy w Rewalu i chcesz pojeździć na rowerze, nie musisz zabierać go ze sobą na wczasy. W Rewalu działa sieć wypożyczalni rowerów Rewal Bike System. więcej »

ul. Szkolna 1, Rewal

Szlaki turystyczne

Gmina Rewal stawia na turystykę rowerową. Przez Rewal przechodzi pętlowy szlak rowerowy Rewalska Kraina Słońca. Warto również przejechać się pozostałymi szlakami w Gminie Rewal. więcej »

Rewalskie wieloryby

W Rewalu, przy Placu Sikorskiego znajdują się dwie stalowe rzeźby przedstawiające szkielety wielorybów. konstrukcje ustawiono w centralnym punkcie placu i otoczono ławeczkami, na których można usiąść i się zrelaksować. więcej »

Plac Sikorskiego, Rewal

Park Wieloryba

Park Wieloryba w Rewalu to cztery przygotowane sekcje tematyczne - krainy. Kraina BAŁTYK, Kraina GIGANCI OCEANÓW, Kraina POTWORY Z GŁĘBIN, Kraina PIRACI I PAPUGI. więcej »

ul. Kamieńska 1C, Rewal

Bajkowa Chata i Zoombieland

Wyjątkowa wycieczka do baśniowego świata pełnego iluzji. Czeka tam na Państwa Śpiąca Królewna, Pinokio, Jaś i Małgosia oraz Święty Mikołaj. A tuż obok znajduje się mroczna kraina Zoombieland, gdzie urzeczywistniają się najstraszniejsze koszmary. więcej »

ul. Słonecznikowa 9, Rewal

Jazda konna

Gdzie na konie w Rewalu? W Rewalu i okolicy funkcjonuje kilka stadnin, gdzie można pojeździć konno. więcej »

ul. Spokojna 4, Rewal

Park Linowy Gibon

Park Linowy Gibon w Rewalu to 9 tras, 2 trasy szkoleniowe, 129 różnorodnych przeszkód. Dodatkowo stanowisko do gry w bule oraz siłownia miesząca się na świeżym powietrzu. więcej »

ul. Łokietka, Rewal

Kompleks Sportowy

Kompleks Sportowy w Rewalu to boisko do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, skatepark i hala widowiskowo-sportowa. Duża część obiektów jest oświetlona. więcej »

ul. Szkolna 1, Rewal

Korty tenisowe

Korty tenisowe w Rewalu to trzy boiskami do tenisa ziemnego z syntetyczną nawierzchnią Wimbledon 20 - nadają się tak do rekreacyjnej rozgrywki jak i profesjonalnych treningów. więcej »

ul. Szkolna 1, Rewal

Pomnik Rybaka

Wszystkie nadmorskie miejscowości są związane z rybołówstwem i widok rybaka w charakterystycznym stroju nie jest tam niczym wyjątkowym. Chyba, że jest odlany z brązu :) więcej »

ul. Saperska 18, Rewal

Baza rybacka

Baza rybacka w Rewalu na plaży. Barwne kutry wspaniale komponują się na tle złocistej plaży i bezkresu morskiego horyzontu. więcej »

ul. Saperska 5, Rewal

Aleja Zakochanych i Aleja Róż

Spacerując po Rewalu koniecznie trzeba się wybrać do Alei Zakochanych oraz do Alei Róż. Są to dwie alejki przy klifie, stanowiące część deptaku wiodącego aż do Niechorza. Spotkać tam można Małego Księcia oraz Romea i Julię. więcej »

ul. Klifowa, Rewal

Ciuchcia retro

Z Rewala do Niechorza można dostać się kolejką retro. Ciuchcia posiada dwa wagony i osiem razy dziennie przewozi turystów z jednej miejscowości do drugiej. więcej »

Przystanek PKS, Rewal

Paralotnie

Paralotnie nad Rewalskim Klifem to dość częsty widok. 4 km na zachód od Rewala na odkrytym brzegu klifowym istnieją dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa. więcej »

Pomnik Sybiraka

Pomnik Sybiraka odsłonięto w 2012 roku, w rocznicę agresji radzieckiej na Polskę. Pomnik znajduje się na placu zlokalizowanym nieopodal centrum miasteczka. Jest to miejsce, w którym czas się zatrzymuje i zmusza do refleksji na temat trudnych momentów w historii Polski. więcej »

ul. Słoneczna, Mickiewicza, Kościuszki, Rewal

Szkoła Windsurfingu

Szkoła Windsurfingu w Dziwnówku znajduje się nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego tuż za kościołem. Szkoła prowadzi zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu, zajmuje się również wypożyczaniem sprzętu wodnego (kajaków i rowerków wodnych). więcej »

ul. Nad Zalewem 14, Dziwnówek

Multimedialne Muzeum Na Klifie w Trzęsaczu

Multimedialne Muzeum na Klifie położone jest tuż przy plaży, obok ruin kościoła. W muzealnych salach przedstawiana jest historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy zabierania kościoła przez Bałtyk a dodatkowo lokalne legendy i wiele ciekawostek geograficznych. więcej »

ul. Klifowa 3B, Trzęsacz

Ruiny w Trzęsaczu

Kolejną atrakcją turystyczną, której niemożna nie zobaczyć są ruiny kościoła w Trzęsaczu. Do dziś zachował się tylko fragment ściany XV-wiecznego kościoła. Można je odwiedzić choćby kolejką wąskotorową. więcej »

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu to atrakcja, w której poznamy dzieje rybołówstwa morskiego. W muzeum odbywają się również spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. więcej »

al. Bursztynowa 28, Niechorze

Latarnia morska w Niechorzu

Być nad morzem i nie zobaczyć latarni morskiej? Niemożliwe! Najbliższa latarnia morska znajduje się w pobliskim Niechorzu. To druga pod względem wysokości latarnia morska w Polsce. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. W tym miejscu zobaczą Państwo miniatury polskich latarni morskich. Nie lada atrakcją są również miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami. więcej »

ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli szlaku rowerowego wokół basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Pobierowo

Pobierowo to popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. więcej »

Niechorze

Niechorze - nadmorska miejscowość składająca się z dwóch części: zachodniej, starszej, położonej przy klifowym brzegu oraz nowszej, na obszarach bardziej równinnych i przylegających do jeziora Liwia Łuża. więcej »

Trzęsacz

Centrum Trzęsacza stanowi aleja prowadząca od dużego parkingu do klifowego brzegu, gdzie stoi ocalały fragment kościoła. Tu znajdują się pensjonaty, bary, kawiarenki, sklepy spożywcze i stoiska z pamiątkami. więcej »

Pogorzelica

Obecnie Pogorzelica oferuje liczne ośrodki sanatoryjne, domy wczasowe, pensjonaty o zróżnicowanym standardzie. Tutaj pod fachową opieką lekarzy i rehabilitantów możemy skorzystać z zabiegów leczniczych takich jak: borowina, masaże wodne, inhalacje. więcej »

Trzebiatów

Trzebiatów to największe w tym regionie miasteczko, liczące ponad 10tys. mieszkańców, stanowiące siedzibę gminy. W linii prostej, oddalone od morza o 8km. więcej »

Dziwnów

Atrakcje Dziwnowa to przede wszystkim port. Przy jego nabrzeżu cumują statki rybackie i wycieczkowe (stąd można wypłynąć pięknymi, stylizowanymi statkami wycieczkowymi w morze), jachty i inne jednostki pływające. więcej »

Dziwnówek

Dziwnówek posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Niejednokrotnie nagradzano w ogólnokrajowych konkursach tutejsze pola campingowe, pola namiotowe, pokoje i domy gościnne oraz domki. więcej »

Szlak Latarni Morskich woj. zachodniopomorskiego

Szlak prawie przez cały czas wiedzie wzdłuż wybrzeża i jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi nieznacznie w głąb lądu (około 10 km), prowadząc przez Trzebiatów. więcej »

Historia Rewala

Obszar dzisiejszej Gminy Rewal był zamieszkiwany już w pierwszych wiekach naszej ery przez Wandalów, a następnie przez Wendów. więcej »