Rewal Paralotnie - dlaczego warto wybrać się w to miejsce ?

Loty na paralotni w okolicach Rewala

4 km na zachód od Rewala na odkrytym brzegu klifowym istnieją doskonałe warunki do uprawiania paralotniarstwa.

Klif nie zawiera sterczących badyli i korzeni, a lądowanie jest bardzo bezpieczne - na czystym piasku. I  gdy tylko wieje silny wiatr od morza, można obserwować zmagania paralotniarzy. Górą klifu biegnie szlak turystyczny.

Osoby wypoczywające w Rewalu i okolicach mają okazję poczuć wiatr we włosach i dreszczyk emocji. W Trzęsaczu loty widokowe w tandemie oferuje m.in. Pan Sławek Kucharski, który z paralotnią związany jest już od 2002 roku. Starty z ochotnikami odbywają się na klifie pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem. W zależności od panujących warunków atmosferycznych możliwy jest przelot swobodny na wysokości od 50 do 70 metrów– z wykorzystaniem jedynie siły wiatru lub lot z napędem plecakowym – na wysokość 100 do 150 metrów. Przelot trwa około 15 minut i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania.

W okolicach Trzęsacza funkcjonuje jeszcze jedna firma oferująca przeloty na paralotni.

Oferta:

  • loty swobodne paralotnią
  • loty paralotnią z elementami akrobacji
  • loty motoparalotnią (również dla par)

Loty paralotnią należy rezerwować z wyprzedzeniem. W tym celu chętni proszeni są o kontakt telefoniczny – wtedy można dokładnie uzgodnić termin lotu i w zależności od warunków atmosferycznych umówione będzie miejsce wykonania lotu.

Wybierając się na lot paralotnią, warto ubrać w się w wygodne, niekrępujące ruchów ciuchy oraz buty sportowe. Dobrze również zabrać ze sobą kurtkę oraz okulary przeciwsłoneczne.

W przypadku złych warunków pogodowych lub innego zagrożenia pilot może zdecydować o przełożeniu lotu na inny termin.

Na całą atrakcje należy wygospodarować około godziny. W tym czasie odbywa się krótkie przeszkolenie, piloci udzielają pomocnych rad i podpinają uprząż. Sam przelot trwa od 10 (lot swobodny) do 15 minut (lot motoparalotnią)

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0