Polecamy

Park Wieloryba

Informacje

  • ul. Kamieńska 1C, Rewal
  • 500 791 752
  • biuro@parkwieloryba.pl

Rewalski Park Wieloryba

Park Wieloryba w Rewalu to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny. To właśnie tutaj podczas zabawy można się nauczyć wiele na temat morza. Dla zwiedzających przygotowane zostały cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Krainy w Parku Wieloryba: 

- BAŁTYK – w tej krainie turyści dowiedzą się wielu ciekawostek na temat Morza Bałtyckiego. Odwiedzający poznają genezę naszego morza, a także ukształtowanie, klimat oraz występującą faunę i florę. Tutaj zwiedzający mają możliwość przyjrzeć się rybom, które zazwyczaj widują jedynie na talerzach oraz dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w morzu.
- PIRACI I PAPUGI – w tej krainie odwiedzający przekonają się, jak wygląda prawdziwy pirat, czy przypomina on słynnego, acz fikcyjnego Jacka Sparrow'a czy też posiada drewnianą nogę, hak zamiast dłoni i czarną przepaskę na oku. Korsarstwo stało się symbolem walki człowieka o panowanie na światowych wodach. I choć piraci istnieją również obecnie i na pewno wyglądają inaczej niż dawniej, wciąż kojarzeni są z kolorowymi bohaterami książkowych opowieści.
- POTWORY Z GŁĘBIN – na tej ekspozycji można zobaczyć prawdziwe potwory żyjące w głębiach oceanu.
 Przerażające stwory, które pokazane są w parku to tylko ułamek tego, co żyje w głębiach oceanu, ponieważ 3/4 oceanicznych otchłani nie zostało jeszcze zbadane przez człowieka.
- GIGANCI OCEANÓW – tutaj zwiedzający mogą zobaczyć największe gatunki zwierząt,
 które pływają w oceanach całego świata

Na terenie parku przygotowany został również kolorowy plac zabaw i dmuchany zamek dla dzieci. Dorośli mogą odpocząć w strefie wytchnienia z hamakami i leżakami. W parku znajduje się też Tawerna Pirata, gdzie można zaopatrzyć się w zimne napoje oraz sklep z rozmaitymi pamiątkami.

Godziny otwarcia:

zapraszamy codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00
w sezonie letnim: od 10:00 do 19:00.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017

Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.
Informacje pochodzą ze strony www.parkwieloryba.pl

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 863 670, Dziś: 160, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem