Dziwnów - jaka jest odległość od Rewala, co robić, co zwiedzać,

Dziwnów jest oddalony od Rewala o ok. 18 km w linii prostej na zachód. Biorąc pod uwagę odległości drogowe, to samochodem jest do przejechania ok. 20 km, głównie drogą wzdłuż wybrzeża.

Jakie ciekawe atrakcje można tu zobaczyć? PORT I MOST ZWODZONY

Atrakcje Dziwnowa to przede wszystkim port. Przy jego nabrzeżu cumują statki rybackie i wycieczkowe (stąd można wypłynąć pięknymi, stylizowanymi statkami wycieczkowymi w morze), jachty i inne jednostki pływające. Port wybudowano przy rzece Dziwnej. Aby wpłynąć do portu lub wypłynąć w morze, każdy statek musi poczekać, aż zostanie podniesiony most zwodzony na rzece. Każde takie podniesienie, przepływanie statków, a następnie opuszczenie mostu jest wyjątkową atrakcją dla turystów.

RZEKA DZIWNA

Ciekawostkę stanowi też płynąca dołem rzeka Dziwna, która nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu zachowaniu. Rzeka ta łączy morze z Zalewem Kamieńskim. Jednak jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak wtedy, gdy południowe wiatry podnoszą poziom wód morskich. Ich naporowi ustępują leniwe i stosunkowo płytkie wody Zalewu i Dziwny. Dzięki temu zjawisku wędkarzom zdarza się złowić typowo morskie ryby, takie jak flądra, czy dorsz.

REJSY STATKIEM

W Dziwnowie znajduję się przystań pasażerska, która umożliwia przyjezdnym Turystom odbycie cudownych podróży statkiem. W tym miejscu do dyspozycji mają trzy statki: Korsarz, Róża Weneda i Victoria. Jest to idealna atrakcja na spędzenie wolnego dnia w gronie najbliższych. 

ALEJA GWIAZD SPORTU (ul. Władysława Reymonta 10)

Warto wybrać się na spacer ulicą Reymonta w Dziwnowie. Tutaj zaobserwować można repliki medali różnych sportowców, którzy zdobyli je w różnych dziedzinach sportu. Pierwsze medale zostały odsłonięte w 2002 roku i od tego czasu, każdego roku, w dzień Festiwalu Gwiazd Sportu, odsłaniane są kolejne repliki. W tym miejscu Turyści mogą przyjrzeć się między innymi medalom: Ireny Szewińskiej, Jerzego Kuleja, Grzegorza Lato, Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych sportowych sław.  

PARK LINOWY TARZANIA (ul. Sienkiewicza, tel. 790 747 200)

Park ten to idealna atrakcja dla całej rodziny zarówno dla najmłodszych jej członków, jak również dla starszych. W tym miejscu znajdziesz trzy trasy o różnym stopniu trudności. Tutaj na pewno nie będziesz narzekał na nudę. Przygotuj się na dużą dawkę adrenaliny. Bark czynny jest sezonowo. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0