Dziwnówek - Jak tam dotrzeć? Jak dojechać? Co warto wiedzieć? Co można zwiedzać? Baza noclegowa, dojazd, gastronomia.

Przemieszczając się na zachód z Rewala, po pokonaniu ok 15 km wzdłuż wybrzeża, trafimy do Dziwnówka. To mała wieś letniskowa zlokalizowana między brzegami Morza Bałtyckiego i Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Za sprawą tej międzyakwenowej lokalizacji letnisko Dziwnówek cieszy się powodzeniem pośród wielbicieli wszelkich portów wodniackich, jak też wędkarzy. W miejscowości nie spotkamy wielu zabytków, za to zachwyca ładna, duża oraz drobno piaszczysta plaża. Strzeżone latem kąpielisko to mniej więcej 400 m linii brzegowej Bałtyku.

Co warto zobaczyć w Dziwnówku?

PLAŻA

Plaża w Dziwnówku to główna atrakcja tej miejscowości. Warto ją odwiedzić ze względu na jej czystość i drobny, złoty piasek. To idealne miejsce do letniego, słonecznego wypoczynku. Stąd można również wybrać się brzegiem morza do Dziwnowa. 

ŁOWISKO 

Dziwnówek jest znany również z łowisk ryb. Jedno z nich znajduje się 250 metrów od zejścia na plaże, dokładnie przy ul. 1 Maja. Łowienie ryb jest tu świetnym zajęciem o każdej porze roku. Wędkować można również na Zalewie Kamieńskim. 

SZLAKI TURYSTYCZNE 

Przez Dziwnówek biegnie kilka szlaków turystycznych, które są świetną atrakcją dla fanów aktywnego wypoczynku, między innymi: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (czerwony) biegnący wybrzeżem Atlantyku, Morza Północnego i Morza Bałtyckiego (od Pirenejów do Braniewa), R-10 Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”. 

SZLAKI ROWEROWE

Szlaki rowerowe w Dziwnówku dają możliwość wszystkim tym, którzy lubią ten sport na to, aby nie rezygnować z jego uprawiania nawet w czasie letniego wypoczynku nad polskim morzem. Na trasach znajdują się również wypożyczalnie rowerów, co jest dodatkowym atutem. 

PRZYSTAŃ NAD ZALEWEM KAMIEŃSKIM

W Dziwnówku znajduje się przystań nad Zalewem Kamieńskim, która charakteryzuje się drewnianym pomostem, który jest wykorzystywany do cumowania sprzętu wodnego. Przy przystani został wybudowany rekreacyjny teren z placem zabaw. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0