Jazda konna w Rewalu - co warto wiedzieć, gdzie znajdują się stajnia?

 • location_on Rewal, ul. undefined

Stadniny koni w Rewalu

Jazda konna to jeden ze sportów, w którym nie ma znaczenia w jakim wieku jesteśmy. Wiadomo, im wcześniej zaczniemy naszą przygodę na końskim grzbiecie, tym lepiej dla nas ale w tej dziedzinie sportu liczy się bardziej dyscyplina i konsekwencja, niż metryczka z datą urodzenia. Jazda konna to wspaniały rodzaj aktywności fizycznej, w którym oprócz przebywania na świeżym powietrzu zyskujemy również bliski kontakt z pięknym i mądrym zwierzęciem jakim jest koń. Oprócz oczywistych zalet sport ten działa na swój sposób leczniczo. Siedzenie w siodle wymaga utrzymanie prawidłowej, prostej postawy i patrzenie przed siebie co zapobiega garbieniu pleców. Nie bez powodu konie używane są również w hipoterapi. Kontakt z koniem działa korzystnie nie tylko na kondycję fizyczną ale także psychiczną. 

Wybierając się na lekcję jazdy konnej warto ubrać się w wygodne ciuchy, które nie będą krępowały ruchów ciała. Najlepiej gdyby spodnie były przylegające i nie posiadały szwów po wewnętrznej stronie nóg, gdyż może to powodować siniaki i nieprzyjemne otarcia. Ważne są również buty. Najlepsze są te przeznaczone do jazdy konnej – z grubą podeszwą i niewielkim obcasem, który zapobiega wpadaniu nogi w strzemię. Jeśli jednak nie posiadamy takich butów, każde wygodne obuwie zda egzamin (oprócz tenisówek, sandałków i klapków).

Chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w siodle mogą skorzystać z jazdy na lonży, a później samodzielnej jazdy na placu. Bardziej zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się w teren i podziwiać nadmorskie widoki i malownicze zachody słońca z końskiego grzbietu.

W Rewalu i okolicy znajduje się kilka stadnin, gdzie można wykupić lekcje jazdy konnej:

 • Stadnina Koni Pałac Trzęsacz
  ul. Kamieńska 9, 72-344 Trzęsacz
  tel. 508 878 521
  [email protected]

 • Stajnia CZAHARY
  ul. Leśna 1, 72-351 Pogorzelica
  tel. 502 555 673
  [email protected]  

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0