Rewalska Kolej Wąskotorowa - jaka jest trasa kolejki, jakie ceny przejazdu ?

  • location_on ul. Spacerowa 35, Rewal
  • phone 913 842 235

Nadmorska Kolejka Wąskotorowa

Pierwszy kurs Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej odbył się 1 lipca 1896 roku. Początkowo trasa przejazdu rozpoczynała się w Gryficach, a kończyła się w Niechorzu. Obecnie trasa ta została wydłużona aż do Pogorzelicy. W planach były również kursy do Trzebiatowa, jednakże zły stan mostu na Redze w Nowielicach oraz zdewastowane torowiska uniemożliwiły przedłużenie trasy. Dzięki środkom z Unii Europejskiej możliwa była rewitalizacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Zmodernizowana została 10 kilometrowa linia kolejowa prowadząca od Trzęsacza do Pogorzelicy. Zajęto się również odnową wagonów (wyposażono je w ogrzewanie i nowoczesne toalety). Wybudowane zostały także 3 nowe dworce – stare obiekty wyremontowano.

Trasa, na której kursuje kolejka:

Gryfice Popiele, Rybokarty, Niedźwiedziska, Modlimowo, Paprotno, Karnice, Dreżewo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze Latarnia, Niechorze Główne, Pogorzelica Sandra, Pogorzelica

Od maja do września kolejka wyjeżdża codziennie o 8.40 z Gryfic w stronę Trzęsacza. Później, przez cały dzień kursuje wahadłowo między Pogorzelicą i Trzęsaczem. Ostatni kurs z Pogorzelicy rozpoczyna się o 17.45 i jest kursem powrotnym do Gryfic. 

  • CENY BILETÓW

    Cennik obowiązuje w terminie od 29 kwietnia do 1 października 2023 r.

    • Przejazd w jedną stronę - 24 zł  od osoby
    • Przejazd tam i z powrotem - 28 zł  od osoby

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.


Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0