Latarnia morska w Niechorzu

Niechorska latarnia

Latarnia morska zlokalizowana w Niechorzu stanowi jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy Rewala. Obiekt znajduje się na wysokim klifowym brzegu. Latarnia powstała w grudniu 1866 roku, a do jej budowy wykorzystano licowana cegłę. Obiekt ma wysokość 45 metrów. Jego podstawa ma kształt czworokąta, natomiast przybudówka – ośmiokąta. Na wierzchołku wieży znajduje się taras widokowy z balustradą. Można stamtąd podziwiać piękną panoramę wybrzeża rewalskiego. Na szczycie latarni umieszczono laterne. Światło latarni jest dostrzegalne z odległości około 35 km (czyli 20 mil morskich).

Latarnia w Niechorzu uległa częściowemu zniszczeniu w 1945 roku, po uderzeniu przez pocisk artyleryjski. Niemcy wycofując się z tych terenów założyli w budynku 8 ładunków wybuchowych. Wszystkie miny zostały odnalezione, a latarnię udało się odbudować i ponownie uruchomić w 1948 roku.

W 1999 roku budynek przeszedł generalny remont, a dziewięć lat później zajęto się renowacją tarasu widokowego i laterny. W latach 2014-2015 wykonano remont dachów budynków przylegających do latarni oraz rozpoczęto przebudowę terenów wokół budowli.

Godziny otwarcia: 

  • w sezonie letnim od 10.00 do 20.00
  • poza sezonem od 10.00 do 18.00 (oprócz świąt)

Cena wstępu do latarni: 

  • normalny - 8 zł 
  • ulgowy* - 5 zł
  • dzieci do lat 5 - wstęp bezpłatny

*bilet ulgowy przysługuje dzieciom powyżej 5 lat, uczniom, studentom, emerytom, rencistom oraz grupom zorganizowanym powyżej 20 osób.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę


Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00