Latarnia morska w Niechorzu - jaki jest adres, jaka cena wstępu ?

Niechorska latarnia

Latarnia morska zlokalizowana w Niechorzu stanowi jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy Rewala. Obiekt znajduje się na wysokim klifowym brzegu. Latarnia powstała w grudniu 1866 roku, a do jej budowy wykorzystano licowana cegłę. Obiekt ma wysokość 45 metrów. Jego podstawa ma kształt czworokąta, natomiast przybudówka – ośmiokąta. Na wierzchołku wieży znajduje się taras widokowy z balustradą. Można stamtąd podziwiać piękną panoramę wybrzeża rewalskiego. Na szczycie latarni umieszczono laterne. Światło latarni jest dostrzegalne z odległości około 35 km (czyli 20 mil morskich).

Latarnia w Niechorzu uległa częściowemu zniszczeniu w 1945 roku, po uderzeniu przez pocisk artyleryjski. Niemcy wycofując się z tych terenów założyli w budynku 8 ładunków wybuchowych. Wszystkie miny zostały odnalezione, a latarnię udało się odbudować i ponownie uruchomić w 1948 roku.

W 1999 roku budynek przeszedł generalny remont, a dziewięć lat później zajęto się renowacją tarasu widokowego i laterny. W latach 2014-2015 wykonano remont dachów budynków przylegających do latarni oraz rozpoczęto przebudowę terenów wokół budowli.

Godziny otwarcia: 

  • w sezonie letnim od 10.00 do 20.00
  • poza sezonem od 10.00 do 18.00 (oprócz świąt)

Cena wstępu do latarni: 

  • normalny - 15 zł 
  • ulgowy* - 10 zł
  • dzieci do lat 5 - wstęp bezpłatny

*bilet ulgowy przysługuje dzieciom powyżej 5 lat, uczniom, studentom, emerytom, rencistom oraz grupom zorganizowanym powyżej 20 osób.

Ostatnia aktualizacja - Styczeń 2024 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.


Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0