Park Wieloryba

Rewalski Park Wieloryba

Park Wieloryba w Rewalu to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny. To właśnie tutaj podczas zabawy można się nauczyć wiele na temat morza. Dla zwiedzających przygotowane zostały cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Krainy w Parku Wieloryba: 

- BAŁTYK – w tej krainie turyści dowiedzą się wielu ciekawostek na temat Morza Bałtyckiego. Odwiedzający poznają genezę naszego morza, a także ukształtowanie, klimat oraz występującą faunę i florę. Tutaj zwiedzający mają możliwość przyjrzeć się rybom, które zazwyczaj widują jedynie na talerzach oraz dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w morzu.
- PIRACI I PAPUGI – w tej krainie odwiedzający przekonają się, jak wygląda prawdziwy pirat, czy przypomina on słynnego, acz fikcyjnego Jacka Sparrow'a czy też posiada drewnianą nogę, hak zamiast dłoni i czarną przepaskę na oku. Korsarstwo stało się symbolem walki człowieka o panowanie na światowych wodach. I choć piraci istnieją również obecnie i na pewno wyglądają inaczej niż dawniej, wciąż kojarzeni są z kolorowymi bohaterami książkowych opowieści.
- POTWORY Z GŁĘBIN – na tej ekspozycji można zobaczyć prawdziwe potwory żyjące w głębiach oceanu.
 Przerażające stwory, które pokazane są w parku to tylko ułamek tego, co żyje w głębiach oceanu, ponieważ 3/4 oceanicznych otchłani nie zostało jeszcze zbadane przez człowieka.
- GIGANCI OCEANÓW – tutaj zwiedzający mogą zobaczyć największe gatunki zwierząt,
 które pływają w oceanach całego świata

Na terenie parku przygotowany został również kolorowy plac zabaw i dmuchany zamek dla dzieci. Dorośli mogą odpocząć w strefie wytchnienia z hamakami i leżakami. W parku znajduje się też Tawerna Pirata, gdzie można zaopatrzyć się w zimne napoje oraz sklep z rozmaitymi pamiątkami.

BILETY:

  • BILETY NORMALNY 31 zł
  • BILET ULGOWY (osoby poniżej 18 lat, studenci, emeryci) 24 zł
  • BILET RODZINNY (2+1) 79 zł
  • BILET RODZINNY (2+2) 97 zł
  • BILET RODZINNY (2+3) 115 zł
  • Dzieci poniżej 3 lat - wstęp bezpłatny

GODZINY OTWARCIA

  • Lipiec, sierpień 10:00 do 18:00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Informacje pochodzą ze strony www.parkwieloryba.pl