Park Wieloryba

Rewalski Park Wieloryba

Park Wieloryba w Rewalu to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny. To właśnie tutaj podczas zabawy można się nauczyć wiele na temat morza. Dla zwiedzających przygotowane zostały cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Krainy w Parku Wieloryba: 

- BAŁTYK – w tej krainie turyści dowiedzą się wielu ciekawostek na temat Morza Bałtyckiego. Odwiedzający poznają genezę naszego morza, a także ukształtowanie, klimat oraz występującą faunę i florę. Tutaj zwiedzający mają możliwość przyjrzeć się rybom, które zazwyczaj widują jedynie na talerzach oraz dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w morzu.
- PIRACI I PAPUGI – w tej krainie odwiedzający przekonają się, jak wygląda prawdziwy pirat, czy przypomina on słynnego, acz fikcyjnego Jacka Sparrow'a czy też posiada drewnianą nogę, hak zamiast dłoni i czarną przepaskę na oku. Korsarstwo stało się symbolem walki człowieka o panowanie na światowych wodach. I choć piraci istnieją również obecnie i na pewno wyglądają inaczej niż dawniej, wciąż kojarzeni są z kolorowymi bohaterami książkowych opowieści.
- POTWORY Z GŁĘBIN – na tej ekspozycji można zobaczyć prawdziwe potwory żyjące w głębiach oceanu.
 Przerażające stwory, które pokazane są w parku to tylko ułamek tego, co żyje w głębiach oceanu, ponieważ 3/4 oceanicznych otchłani nie zostało jeszcze zbadane przez człowieka.
- GIGANCI OCEANÓW – tutaj zwiedzający mogą zobaczyć największe gatunki zwierząt,
 które pływają w oceanach całego świata

Na terenie parku przygotowany został również kolorowy plac zabaw i dmuchany zamek dla dzieci. Dorośli mogą odpocząć w strefie wytchnienia z hamakami i leżakami. W parku znajduje się też Tawerna Pirata, gdzie można zaopatrzyć się w zimne napoje oraz sklep z rozmaitymi pamiątkami.

BILETY:

  • BILETY NORMALNY 31 zł
  • BILET ULGOWY (osoby poniżej 18 lat, studenci, emeryci) 24 zł
  • BILET RODZINNY (2+1) 79 zł
  • BILET RODZINNY (2+2) 97 zł
  • BILET RODZINNY (2+3) 115 zł
  • Dzieci poniżej 3 lat - wstęp bezpłatny

GODZINY OTWARCIA

  • Lipiec, sierpień 10:00 do 18:00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Informacje pochodzą ze strony www.parkwieloryba.pl

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00