Nadmorska Plaża w Rewalu - gdzie są zejścia na plażę?

  • location_on Rewal, ul. undefined

Rewalska plaża

Plaża w Rewalu jest niewątpliwie jedną z najważniejszych miejscowych atrakcji. To właśnie złocisty piasek oraz możliwość kąpieli w Bałtyku przyciąga nad morze tysiące turystów z całej Polski. Rewalska plaża jest czysta i szeroka. Od miasta oddziela ją klif.

W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów ustawiane są budki ratownicze z profesjonalnym sprzętem. Każde stanowisko obsługiwane jest przez trzech wykwalifikowanych ratowników z grupy „Ratownictwa Wodnego Asekuracja”. Kąpielisko patrolowane jest codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Przy kąpielisku można znaleźć liczne atrakcje, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym wczasowiczom. W wakacje uruchamiana jest zjeżdżalnia plażowa. Można również skorzystać z atrakcji takich jak przejażdżki skuterami wodnymi czy rejsy łodziami motorowymi i katamaranami.

NOCLEGI W REWALU

Na plażę z psem

W sezonie od 1.06 do 30.09 obowiązuje zakaz wstępu ze zwierzętami na teren kąpieliska, z wyjątkiem wydzielonych miejsc. Obszary, gdzie przebywanie ze zwierzętami jest dozwolone, oznaczono specjalnymi znakami. Wydzielone strefy znajdują się:

  • ul. Klifowa - zejście nr 19 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;
  • ul. Brzozowa - zejście nr 20 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;
  • ul. Szczecińska - zejście nr 26 - kierunek marszu z psem 100 m na zachód;

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą dostać się na plażę zjazdem technicznym w bazie rybackiej (ul. Saperska). Z łatwością mogą również korzystać z tarasu widokowego przy ulicy Klifowej i platformy widokowej przy ulicy Westerplatte.

Plaża w Rewalu to nie tylko doskonałe miejsce na leżakowanie i kąpiele morskie. Osoby, które lubią aktywne spędzanie wypoczynku, mogą wybrać się w kierunku wschodnim do oddalonego o zaledwie 2 km Trzęsacza.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.


Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0