Plaża w Rewalu

Rewalska plaża

Plaża w Rewalu jest niewątpliwie jedną z najważniejszych miejscowych atrakcji. To właśnie złocisty piasek oraz możliwość kąpieli w Bałtyku przyciąga nad morze tysiące turystów z całej Polski. Rewalska plaża jest czysta i szeroka. Od miasta oddziela ją klif.

W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów ustawiane są budki ratownicze z profesjonalnym sprzętem. Każde stanowisko obsługiwane jest przez trzech wykwalifikowanych ratowników z grupy „Ratownictwa Wodnego Asekuracja”. Kąpielisko patrolowane jest codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Przy kąpielisku można znaleźć liczne atrakcje, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym wczasowiczom. W wakacje uruchamiana jest zjeżdżalnia plażowa. Można również skorzystać z atrakcji takich jak przejażdżki skuterami wodnymi czy rejsy łodziami motorowymi i katamaranami.

NOCLEGI W REWALU

Na plażę z psem

W sezonie od 1.06 do 30.09 obowiązuje zakaz wstępu ze zwierzętami na teren kąpieliska, z wyjątkiem wydzielonych miejsc. Obszary, gdzie przebywanie ze zwierzętami jest dozwolone, oznaczono specjalnymi znakami. Wydzielone strefy znajdują się:

  • ul. Klifowa - zejście nr 19 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;
  • ul. Brzozowa - zejście nr 20 - kierunek marszu z psem 100 m na wschód;
  • ul. Szczecińska - zejście nr 26 - kierunek marszu z psem 100 m na zachód;

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą dostać się na plażę zjazdem technicznym w bazie rybackiej (ul. Saperska). Z łatwością mogą również korzystać z tarasu widokowego przy ulicy Klifowej i platformy widokowej przy ulicy Westerplatte.

Plaża w Rewalu to nie tylko doskonałe miejsce na leżakowanie i kąpiele morskie. Osoby, które lubią aktywne spędzanie wypoczynku, mogą wybrać się w kierunku wschodnim do oddalonego o zaledwie 2 km Trzęsacza.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę


Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00