Plaża w Rewalu

Informacje

 • Zejście od ul. Westerplatte

Rewalska plaża

Plaża w Rewalu jest niewątpliwie jedną z najważniejszych miejscowych atrakcji. To właśnie złocisty piasek oraz możliwość kąpieli w Bałtyku przyciąga nad morze tysiące turystów z całej Polski. Rewalska plaża jest czysta i szeroka. Od miasta oddziela ją klif.

W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów ustawiane są budki ratownicze z profesjonalnym sprzętem. Każde stanowisko obsługiwane jest przez trzech wykwalifikowanych ratowników z grupy „Ratownictwa Wodnego Asekuracja”. Kąpielisko patrolowane jest codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Przy kąpielisku można znaleźć liczne atrakcje, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym wczasowiczom. W wakacje uruchamiana jest zjeżdżalnia plażowa. Można również skorzystać z atrakcji takich jak przejażdżki skuterami wodnymi czy rejsy łodziami motorowymi i katamaranami.

Na plażę z psem

W sezonie od 1.06 do 30.09 obowiązuje zakaz wstępu ze zwierzętami na teren kąpieliska, z wyjątkiem wydzielonych miejsc. Obszary, gdzie przebywanie ze zwierzętami jest dozwolone, oznaczono specjalnymi znakami. Wydzielone strefy znajdują się:
- przy zejściu od ul. Brzozowej (nr 19)
- przy zejściu od ul. Klifowej (nr 20)
- przy zejściu od ul. Szczecińskiej (nr 26)

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą dostać się na plażę zjazdem technicznym w bazie rybackiej (ul. Saperska). Z łatwością mogą również korzystać z tarasu widokowego przy ulicy Klifowej i platformy widokowej przy ulicy Westerplatte.

Plaża w Rewalu to nie tylko doskonałe miejsce na leżakowanie i kąpiele morskie. Osoby, które lubią aktywne spędzanie wypoczynku, mogą wybrać się w kierunku wschodnim do oddalonego o zaledwie 2 km Trzęsacza.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę


Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Piękne miejsceAutor: Daria
  Plaża w Rewalu, jak każda nad polskim morzem, jest piękna. To miejsce jednak kojarzy mi się ze w...
  Plaża w Rewalu, jak każda nad polskim morzem, jest piękna. To miejsce jednak kojarzy mi się ze wspaniałymi wakacjami sprzed kilku lat. Wraz ze znajomymi zdecydowaliśmy się na spontaniczny wypad nad morze i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że celem naszej podróży będzie Rewal. To były naprawdę piękne chwile. Piękna pogoda, całodniowe wylegiwanie się na plaży, siedzenie do późnej nocy i słuchanie szumu morza. Od tamtego lata minęło już trochę czasu ale sentyment do tego miejsca pozostał.
 • AtrakcjeAutor: Edek
  Zjezdzalnie i inne dmuchane konstrukcje stoja jak reklama bo skorztac z nich nie mozna....
  Zjezdzalnie i inne dmuchane konstrukcje stoja jak reklama bo skorztac z nich nie mozna.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.