Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie - Jakie są godziny otwarcia? Jakie ceny biletów wstępu? Jakie eksponaty? Co warto wiedzieć?

Miniaturowe kolejki i latarnie w Dziwnowie

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie zlokalizowany jest przy ulicy Marynarki Wojennej. Na ogrodzonym, zielonym terenie umieszczone zostały miniatury latarni z polskiego wybrzeża. Eksponaty zostały wykonane w skali 1:10. Odwiedzających zainteresują również miniaturowe kolejki, które zostały wykonane ze szczególną dbałością o szczegóły. Lokomotywy poruszają się po szynach, wydają charakterystyczne dźwięki i puszczają dym z komina. Trasa przejazdu kolejek ma ponad kilometr długości. Wzdłuż torów ustawione zostały mosty, zwrotnice, a także miniaturowe dworce.

Ciekawostką dla zwiedzających będzie na pewno jedyna w Polsce Kolej Parkowa. Jej budowa trwała prawie 2 lata. Tory zostały rozłożone na długości 300 metrów. Po trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu. Z jego komina buchają tumany dymu, a z wnętrza wydobywa się dźwięk prawdziwej maszyny parowej.

Na odpoczynek po zwiedzaniu parku zapraszamy do kawiarni, w której spróbują Państwo wyśmienitej kawy oraz rozmaitych deserów lodowych i gofrów z różnymi dodatkami. Nieopodal kawiarni przygotowany został mini plac zabaw dla maluchów.

Zachęcamy również do odwiedzenia sklepu z pamiątkami, gdzie znajdą Państwo przeróżne drobiazgi przypominające o nadmorskim pobycie.

Cennik

  • bilet normalny - 22 zł,
  • bilet ulgowy - 18 zł (dzieci, młodzież, studenci, emeryci, rencisći, niepełnosparwni),
  • rodzinny - 70 zł (2 osoby dorosłe i dwoje dzieci do 15 lat).

Godziny zwiedzania

  • codziennie od 10.00 do 16.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.rewal.com.pl nie odpowiada.

Źródło: www.park-miniatur.pl

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0